top of page

Lokalita

Rašovice, místo pro klidný život

Image.jfif

Obec Rašovice

Malá obec Rašovice je místem, kam se budete rádi vracet. Nabízí spoustu možností, jak trávit volný čas a zároveň tu najdete základní občanskou vybavenost. 

 

Základní a Mateřská škola 

Místní spolky

Sběrný dvůr 

Tenisové kurty 

Fotbalové hřiště

Venkovní workout hřiště

Bohatý kulturní život​

Restaurace

Woman Walking in Forest

Ždánický les

- na houby, na procházku, načerpat novou energii

Oblast Ždánického lesa patří
k oblastem s nejlepší kvalitou ovzduší u nás. Zdejší hluboké listnaté lesy jsou balzám pro tělo i duši. Díky bohaté síti cyklostezek jste propojeni s celou jižní Moravou. Nedaleká studánka Živá voda vás potěší krásou místa i chutí ledové přírodní vody. 

zamecky-park-800x534.jpg

Historie a kultura

Po cyklistické stezce podél řeky přijedete za půl hodinky do půvabných zahrad barokního zámku ve Slavkově u Brna. Cestou se můžete zastavit na vyhlášenou točenou zmrzlinu na náměstí.
Na zámku se pravidelně konají trhy, koncerty, festivaly a letní kina. Pro milovníky historie každoroční Napoleonské slavnosti a pravidelné prohlídky zámeckých prostor.  

Empty Road

Dostupnost větších měst

Pokud se vám zasteskne po ruchu většího města, do Brna vám cesta zabere autem půl hodinky, stejně tak do okresního města Vyškov. Linka MHD 640 je součástí IDS JMK.

Věřte, že se budete rádi vracet do svého domova na klidném místě.

Farm Goat

Ekofarma Jalový dvůr

Ekofarma Jalový dvůr je malý ráj. Ať už hledáte zábavu, čas strávený se zvířaty nebo výbornou domácí gastronomii. Dveře ekofarmy jsou otevřeny celoročně a díky nespočtu pořádaných akcí se nudit určitě nebudete. Ekofarmu najdete přímo v obci Rašovice. 

bottom of page