top of page

Proč pasivní bytový dům?

Výstavbou pasivního bytového domu nabízíme nadstandardní pohodlné bydlení v krásném klidném prostředí vesnice Rašovice. Díky pasivnímu standardu je dosaženo minimální energetické náročnosti celé budovy. Rekuperace celého bytu zajišťuje nepřetržitý přísun čerstvého vzduchu. Příjemná teplota v bytě zůstává
i během parných letních dnů . Rekuperace tak zajišťuje mnohem zdravější prostředí a  přispívá k celkové harmonizaci organismu. Zajděte se podívat na jeden z ukázkových domů s rekuperací a zažijte na vlastní kůži, jak  příjemné je v takovém prostoru trávit čas.

Vytápění tepelným čerpadlem

Dům disponuje tepelným čerpadlem na principu země–voda. Vytápění zajistí podlahové topení, do kterého poteče teplá voda vygenerovaná teplem z tepelného čerpadla.

Chytré a levné využití energie ze slunce 

Další instalovanou technologií budou fotovoltaické panely na střeše domu. Díky nim se stanete téměř nezávislí na distribuční síti a budete mít částečně garantovanou cenu energie po dobu několika desítek let. K vyšší energetické nezávislosti vám pomůže bateriové uložiště s kapacitou 23,2 kWh, které bude zároveň sloužit jako záloha domu
v případě výpadku elektrického proudu.  Díky jižní orientaci bude vyrobené elektřiny ze slunce dostatek. Všichni pozorujeme, jak je nevyzpytatelný trh s energiemi. S kombinací tepelného čerpadla a solárních panelů budete potřebovat jen minimální množství elektřiny z externího zdroje. Tím se provozní náklady mnohonásobně sníží, zejména ve srovnání s klasickými byty. 

Jednodušší život v bytě na vesnici

Jednou z výhod bydlení v bytovém domě je minimální starost o domácnost. Údržba bytu zabere málo času, a vy tak budete moci trávit více času venku, v lese, věnovat se rodině a přátelům, svým koníčkům, sami sobě.
V Rašovicích a blízkém okolí je bohatá nabídka venkovních aktivit. V domě se realizuje pouze osm bytových jednotek. Zahrada za domem bude sdílená. Bydlení je tedy ideální pro ty, kdo se rádi baví se sousedy, pořádají společné setkání a  navzájem si pohlídají děti. Když ale potřebují soukromí a klid,  mohou se kdykoliv schovat do svého bytu.

Terasy bytového domu.jpg
bottom of page